fbpx

LUMINIS ABROAD

Unijni negocjatorzy zawarli wstępne porozumienie w sprawie zarządzania przestrzenią powietrzną w Europie. Linie lotnicze uważają jednak, że to dziecinne kroczki, podczas gdy trzeba działać zdecydowanie, bo tylko w ten sposób ograniczy się emisję gazów cieplarnianych. 1,12 miliarda złotych przychodów to trzeci najlepszy wynik w historii spółki. W rekordowym 2019 roku przychody wyniosły one 1,61 miliarda złotych, a w 2018 roku – 1,3 miliarda złotych. Rzecznik Enter Air odniósł się do zdarzenia w rozmowie z portalem Kontakt 24.

Minister o autostradach w Polsce: nie może być tak, że jeden płaci, a drugi jeździ za friko

Pozwala ona rezerwować bilety do atrakcji turystycznych, na mecze, koncerty, wydarzenia, do muzeów, a także na wycieczki krajoznawcze. Choć tegoroczny letni sezon turystyczny jeszcze się na dobre nie zaczął, turyści już rezerwują loty na 2025 rok. Przodują w tym Brytyjczycy, a najpopularniejszym kierunkiem są Stany Zjednoczone.

Uważają więc panowie, że branża lotnicza, która na poziomie globalnym emituje około 2 proc. CO2, jest demonizowana.

Jak silną spółką jest Enter Air, najdobitniej mogliśmy się przekonać podczas wakacji w ogarniętym pandemią 2020 roku. Wbrew wszystkim przeciwnościom spółka jako jedyny europejski przewoźnik wypracowała zyski, gdy cała branża brnęła w głębokie straty. Międzynarodowa działalność firmy ucierpiała jednak mocniej niż krajowa. Przychody poza Polską spadły o niemal dwie trzecie.

Francuzi chcą zbudować w Polsce elektrownię

Grupa wykupiła dwa samoloty B737 MAX 8 od leasingodawcy i jednocześnie zrealizowała transakcje leasingu zwrotnego. Transakcje te pozwoliły wygenerować dodatkową gotówkę. Teraz Grupa 190 mln złotych w gotówce, ma też 41 mln złotych w niewykorzystanych liniach kredytowych. Samolot linii Enter Air lecący do Warszawy z Mombasy miał lądować awaryjnie na lotnisku w Addis Abebie. Pasażerowie w rozmowie z Onetem mówili o pożarze. Następnie podczas lotu poinformowano o awarii silnika.

Innova z workiem pieniędzy na inwestycje

Spółka odnotowała 98,1 mln złotych EBITDA w 2021 r., co oznacza skok o 717 procent z 12 mln złotych w 2020 roku i 14,7 mln złotych straty operacyjnej wobec 149,9 mln złotych rok wcześniej. Strata netto wyniosła 117,1 mln złotych, podczas gdy rok wcześniej było to 154,1 mln złotych. Jak wyjaśnia spółka w komunikacie, strata netto wynika z ujemnych różnic kursów walut, które w analizowanym okresie wyniosły minus 66,2 mln złotych i z negatywnego wpływu covidu, szczególnie w okresie marzec-kwiecień i listopad-grudzień 2021 roku. –TUI Poland to nasz pierwszy klient, z którym rozpoczynaliśmy działalność 14 lat temu – wspomina cytowany w komunikacie członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Aira Andrzej Kobielski. – Wtym roku pasażerów tego biura podróży zawieziemy na wakacjez dziewięciu polskich lotnisk do najpopularniejszych wśród polskichturystów kurortów.

  1. Jak silną spółką jest Enter Air, najdobitniej mogliśmy się przekonać podczas wakacji w ogarniętym pandemią 2020 roku.
  2. Dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego.
  3. Fiskus akceptuje rozliczenie w kosztach wydatków na dostosowanie miejsc pracy do nowych wymogów BHP.
  4. Rdr do 2,2 mld zł, a EBITDA wzrosła o 157,7 proc.
  5. Spowolnienie gospodarcze mocno uderzyło w przewoźników międzynarodowych.

Szacunkowe wartości podpisanych wcześniej umów to 125,7 mln dol., czyli ponad 500 mln zł z Coral Travel Poland, 90,4 mln dol., czyli ok. 365 mln zł z Rainbow Tours, oraz 74,5 mln dol., czyli prawie 270 mln zł z Itaka FLY. Enter Air miał w 2022 roku 72,3 mln zł zysku netto, wobec 117,1 mln zł straty przed rokiem. Przychody grupy wzrosły w tym okresie o 101 proc. Rdr do 2,2 mld zł, a EBITDA wzrosła o 157,7 proc. Rdr do 343 mln zł – podała spółka w raporcie rocznym.

Od chłopięcych lat kombinowali, jak zarabiać w internecie. Stworzyli „maszynkę do pieniędzy”

To oni stoją za sukcesem każdego przedsiębiorstwa. Warto dbać o talenty i dobrostan swoich pracowników. Grupa eSky jako pierwsza firma turystyczna zdobyła dostęp do biletów LOT-u z wykorzystaniem najnowszego modelu NDC 21.3 „direct connect”. “Nie prowadzimy w tej chwili rozmów na temat potencjalnych akwizycji. Przyglądamy się różnym konkurentom, którzy w naszej ocenie pakują się w kłopoty, w związku z tym spodziewamy się roszad na rynku” – podkreślił.

– Wszyscy wysiadający z samolotu widzieli, że wydobywa się z niego dym – mówił jeden z podróżnych. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji.

Bułgarska państwowa spółka Bulgargaz żąda 400 mln euro. W 2023 roku ślad węglowy wytworzony przez samoloty w Europie zwiększył się o 16 procent względem roku poprzedniego. Liderem rankingu krajów z największą emisją jest Wielka Brytania, która wypuściła do atmosfery 31,4 miliona ton dwutlenku węgla. Rekordowe ulewy Zarobki Amazon Q4 i burze w Dubaju w minionym tygodniu sprawiły, że na lotnisko nie docierały załogi i zaopatrzenie, linie lotnicze Emirates odwołały prawie 400 lotów. Przypomnijmy, że przestrzeń powietrzna Ukrainy została zamknięta dla cywilnego ruchu lotniczego 24 lutego, w dniu rozpoczęcia pełnej inwazji wojsk rosyjskich na kraj.

Enter Air, największa czarterowa linia lotnicza działająca w Polsce, wypłaci akcjonariuszom w formie dywidendy 9,6 mln zł, czyli 0,55 zł na akcję. Pozostała część zysku netto trafiła na kapitał zapasowy – posłuży do finansowania dalszego rozwoju spółki. “Utworzyliśmy z TUI firmę Fly4, która rozpocznie działalność operacyjną w drugim kwartale tego roku. Na sezon letni nowa spółka będzie mieć zapewnione od TUI 4 samoloty” – powiedział dyrektor generalny.

Dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego. Coraz więcej naszych klientów poszukuje nowych rozwiązań i podejmuje działania zmierzające do nearshoringu szukając możliwości inwestowania w Polsce – mówi Andrew Bester, Head of Wholesale Banking, ING Group. “Prowadzimy zaawansowane negocjacje na temat lokalizacji nowego hangaru na polskim lub zagranicznym lotnisku. Mam nadzieję, że zacznie on funkcjonować pod koniec 2024 roku, ale jesteśmy tu uzależnieni od porozumienia z zewnętrznym partnerem” – dodał. Nie miałam wątpliwości, że jestem odpowiednią osobą do opowiedzenia historii Wandy Rutkiewicz. Jestem kobietą, wspinam się, przeżyłam hejt, pomówienie i wykluczenie.

– poinformował PAP Biznes w wywiadzie dyrektor generalny Grzegorz Polaniecki. Dodał, że spółka chce wypłacić w bieżącym roku wysoką dywidendę w związku z jej brakiem w ostatnich 3 latach. Masowe odwoływanie lotów będzie problemem na skalę Europy i będzie wymagało dostosowania się do tej sytuacji – mówi money.pl Andrzej Kobielski, członek zarządu Enter Air, największej czarterowej linii lotniczej w Polsce. Jeśli nie uda się wypracować porozumienia z kontrolerami ruchu lotniczego, od 1 maja na Lotnisku Chopina i w Modlinie mają być odwoływane połączenia. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2023 r. Wyniósł 46,25 mln zł wobec 31,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Polaniecki poinformował, że Enter Air nie planuje obecnie przejęć, prowadzi natomiast negocjacje na temat lokalizacji nowego hangaru. Fiskus akceptuje rozliczenie w kosztach wydatków na dostosowanie miejsc pracy do nowych wymogów BHP. Instytut rozpoczął działalność 15 maja.

To jest kpina i bezczelność Morawieckiego. W kwietniu 2020 roku z jednej strony zamykali ludzi w domach i nie pozwalali nawet wejść do parku czy lasu, a myśleli o tym, jak przeprowadzić wybory. To się w głowie nie mieści – w żadnym innym kraju w takim momencie nikt nie myślał o wyborach i o tym, żeby wygrał konkretny kandydat – powiedział Tokenexus czyli platforma dla początkujących i doświadczonych inwestorów Dariusz Joński, lider listy KO w okręgu łódzkim, przewodniczący komisji ds. Kilkadziesiąt ukraińskich dronów miało zostać strąconych w nocy nad Sewastopolem. Drony atakowały też port i skład paliw w Noworosyjsku. Kolejny kraj, któremu Gazprom odciął dostawy gazu w 2022 roku pomimo ważnej umowy, pozywa Rosjan o odszkodowanie.

Enter Air podał, że negatywny wpływ na wyniki miały niegotówkowe różnice kursowe. Bez uwzględniania różnic kursowych Enter Air miał 99,2 mln zł straty netto. W piątek po południu samolot linii Enter Air lecący z Poznania do Antalyi wleciał w przestrzeń powietrzną Ukrainy.

Przypomnijmy, że 30 kwietnia upływają okresy wypowiedzenia dla 136 warszawskich kontrolerów ruchu lotniczego. Miesiąc wcześniej odeszła pierwsza grupa 44 osób. To skutek tego, że nie przyjęli wypowiedzeń Token Tech firmy Securitize podnosi $14 000 000 z Santander MUFG zmieniających, wprowadzających nowy regulamin wynagradzania w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Grozi to tym, że od 1 maja w pracy pozostanie tylko co szósty z warszawskich kontrolerów.

Wczoraj odbyło się przesłuchanie byłego premiera Mateusza Morawieckiego przed sejmową komisją ds. Pracę komisji i wybory kopertowe komentuje były poseł i wiceszef Porozumienia Jarosława Gowina, Michał Wypij w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem. Globalna firma zajmująca się projektowaniem i inżynierią stała się celem oszustwa typu deepfake, w wyniku, którego jeden z jej pracowników w Hongkongu wypłacił oszustom 25 milionów dolarów w „tajnej transakcji”. Dwie największe tanie linie lotnicze w Europie znacznie zwiększyły emisję dwutlenku węgla, przekraczając wyniki sprzed pandemii – wynika z raportu organizacji Transport & Environment. To LOT i jego pasażerowie będą najbardziej poszkodowani, jeśli rząd ograniczy ruch na Lotnisku Chopina – podaje narodowy przewoźnik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *